Mübarek Vakitler

Her an, her zaman insan için çok değerlidir. O an’ın değerini bilmek; o an’ı hakkıyla yaşamak lazım gelir.

An var ki, insanın içinden gelen her dilek kabul olur.. An var ki, insanın bedduası hemen tutar ki; Anadolu’da ebeveynlere: “Aman, çocuğuna beddua etme!” derler..

Günün içinde muayyen zamanlar var ki, o anlarda dualar ve  beddualar kabul olur, onlarla ilgili kesin bir bilgi yoktur. Ancak içten yapılan her duanın ve yakarışın geri çevrilmeyeceğini bilmemiz lazım. Yürekten ve candan sadece O’ndan dilemek koşulu ile..

Muayyen zamanlar vardır. Bu anlarda duaların geri çevrilmeyeceği İslâmî naslarla sabittir. Cuma Namazı’nın kılınacağı zaman (kesin bir saati olmamakla birlikte o anlardan bir dilim), Beytullah’ı ziyaret için giderken gördüğün ilk an, Ka’be’yi tavaf etmek üzere Hacer-ül Esvet’in hizasına gelindiği an, Tavafı bitirdikten sonra kılınan namazdan sonra, Berat Gecesi ve Kadir Geceleri’nde yapılan dualar kesinlikle kabul olunduğu biliniyor.

Bütün Müslümanların yek yürek oruç tutacağı ve ibadet edecekleri zaman olan Ramazan-i Şerif ayına yaklaşıyoruz. Bu zamanlar müstesna zamanlardır. Bu zamanlarda yapılan dualar kabul olur, bu zamanlarda yapılan ibadetler kat kat karşılık bulur, bu zamanlarda inanların Ümmetin birlik ve beraberliği için, vatanın ve ailemizin selameti için dua etmesi lazım. Özellikle şu nazik zamanlarda İslâm’a yönelen tüm okların hedefine ulaşmaması; Müslümanların birlik ve beraberliği için dua etmeliyiz.

Unutmayınız ki;

Kimin duası kabul olur bilinmez. İçten yapılan ve bir ümmetin menfaatini içerecek her duayı Ellah ü Teala kabul eder, bundan şek ve şüphe olmasın.

Rabbim; Mübarek Vakitlere yaklaştığımız bugünlerde hepimizin dilek ve temennilerini hayra tevdi eylesin ve hepimize hayırlar nasip etsin.

Reklamlar

About ramazanbey

Şiir dünyasına uzanan yolda bir yürek savaşçısı
Bu yazı Genel içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s