Param Yok Alamadım…

Yok efendim yok bende para yok.. Para babalarda.. Para babalarında.. Bende ne gezer para efendim.. Ben ki nasırlı ellerimle yıllardır ırgat olurum, hamal oluyorum, sırtliyorum dünyanın kahrını çilesini..
Gururluyum. Gururumu onların üç kuruş parasına değişmem. Çalışırım, didinirim, ama namerde muhtaç olmam. Ben Anadolu insanıyım. İçimde biriktiririm öfkelerimi O’na sunarım. Benim alınterimi, benim kanımı içenlere karşı hep dik gezerim. Bakmayın ayağımdaki yırtık lastik ayakkabılara.. Yüreğimde acılar göverir yıllarca, yıllarca biriktiririm ben o acılarımı.. Acılarımla bir kule yapar açarım Rabbime gönlümü. Nasırlı avuçlarıma okudukça dualarımı, yılların kahrıyla kızaran yüzüme onurla sürdükçe rahat olurum. Mutlu olur, neşe bulurum.
Ben acılarımla mesud olurken, beni ve alınterimi sömürenler acaba saraylarında ne kadar mutludurlar söyler misiniz? Onların paracıkları, lüks hayatları ve çeşit çeşit giysileri onlara mutluluk veriyor mu? Ben memnunum hayatımdan onlar da öyle mi acaba?
Üç aylık bağlamış devlet bana, hoş üç ayda aldığım para ile onların bir öğün yemeklerine bile yetmese de ben onunla bir ayakkabı alırım, ben onunla kocakarıyı ve yetimlerimi doyururum.

Şükür verdiğin nimetlere Ya Rab! (videoyu izlerken doğaçlama yazdım. Sürç-i klavye olduysa affet Rabbim. RS)

 

About ramazanbey

Şiir dünyasına uzanan yolda bir yürek savaşçısı
Bu yazı Yazılarım içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s