Türkiye’de Siyaset ve Sendikacılık Yoktur

Türkiye’de siyaset ve sendikacılık yoktur, dedim de, yıllardır siyasetçi ve sendikacı kimliği ile ortaya çıkıp da halkın ensesinde boza pişiren ve baronluk yapan dinozorları siyasetçi kabul ediyorsanız o başka.. Siyasetçiyim deyip çıkarlar temsil ettikleri halkı soyarlar. Sendikacıyım deyip de ortaya çıkanlar iktidara yanaşıp kese doldurup mensuplarını aldatırlar. Her biri bir baron gibi yaşayıp temsil ettiklerini beş paraya dahi saymazlar…

Babam ve rahmetli babasının gördüğü Demirel’i ben de yıllarca gördüm. Şükür ki çocuklarımın görmesine pili ve cesareti kalmadı.

Erdoğan da 11 yıldır başta ve hedef çıtası olan 2023, 2053 ve hatta 2071 ‘e kadar kalma niyetleri var, Allah ona o kadar uzun ömür verir inşallah da yine de  politikacı olarak o yıllara kadar kalabileceğini hesaplayamıyorum J Allah korusun diyeceğim buna işte..

Adamın hedefi büyük. Bunun tek sebebi basiretsiz muhalefettir.

Bay muhalifler bunca kezdir adama karşı yenildikleri halde hala çıkıp ahkam kesiyorlarsa demek ki bunların amacı üzüm yemek (siyaset yapmak) değil, bağcıyı dövmektir (halkın sırtından sülük gibi geçinmektir.)

Ehl-i vicdan olan birileri olsalardı, biz bu adama karşı onca çirkin dolaplar çevirmemize rağmen bu adamı yenemedik. Demek ki biz yanlışız ve biz bu işi bilmiyoruz.

Madem yenemiyoruz, bari çekilelim de yerimize bu işi yapacak başka birileri gelsin, deyip gitmeleri lazımdı. Ama seçim sonrası kurmaylarını arkalarına alıp da biz çok iyi oynadık ama şu kadar gol yedik, aslında hakem taraf tuttu, saha çamurluydu, as oyuncularımız grip olmuştu da kendi kalesine gol attı  misali laflar edip yenilgilerini kabullenmeleri bunların daha gitmeyeceklerinin işareti olarak görülmekte ve Erdoğan’a “Helal olsun, yürü hedef 2071.. ne kaldı ki canım!1”

Allah uzun ömür vere de bay muhalifler de sizinle o güne kadar yaşarsa kesinlikle hep iktidardasınız Sayın Erdoğan. Yeni makamınız size, ve o koltuğa oturmanız da milletimize hayırlarına vesile olsun.

 

Reklamlar

About ramazanbey

Şiir dünyasına uzanan yolda bir yürek savaşçısı
Bu yazı Yazılarım içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s