Uğursuz Sayı: 13 ya da Onüç Mayıs

Özellikle bu “13” rakamına dikkat çekmek istiyorum..

Hristiyan ve Yahudi aleminin korkulu rüyası tarihi gerçeklerin bir takım toplama işlemlerinden çıkan çıkan bu “13” sayısı onlarca karagün veya uğursuz sayı olarak kabul edilir.

Peygamber Haz. Muhammed (SAV)’ın doğumu 571 (5+7+1=13)

İstanbul’un Fethi  1453  (1+4+5+3 = 13)

Türklerin Müslümanlığı Kabul ettiği Talas Savaşı:7+5+1:13

Şimdi bu rakamların tesadüften ibaret olduğunu sananlar bilsinler ki Hristiyanlık aleminde 13 sayısının efsanevi bir iki tane gülünç nedeni olsa bile gerçek neden kesinlikle İslâm Dini’nin gelişimine neden olan bu günlerdir.

Hristiyanların müzdarip oldukları bu olaylar elbette onlar için KaraGün ve Uğursuz Gün olarak kabul görecektir.. Peki biz Müslümanlara ne oluyor?

Ne olduğu belli.. Bizim Batı hayranlığımız onların körü körüne tüm adetlerini kendimize uyarlamamızdan başka bir şey yok ortada. Onların giysilerini, yemeklerini, yaşam tarzlarını taklit ettiğimiz gibi inançlarını da taklit etmemiz bizi “BİZ” yapan özümüzün olmadığı bir kafatasına sahip olduğumuz anlamına gelir bu.

ÖZ’ümüzü ve bilincimizi yitirdiğimiz son 200 yıllık süreci en az bu kadar süre daha çalışarak ancak kazanabiliriz. Ancak günümüzde azamî tahrifatları önlemek için STK’lar ve Eğitim Kurumlarımızın çok çalışması lazım gelir ki.. burada karşımıza başka tehlikeli hareketler de bizzat devlet eliyle ULUSAL AJANS veya AB Bakanlığı adıyla yapılmaktadır. Bu konuyu ayrı bir başlıkla ele almak istiyorum.

Uğursuz bir rakam olan 13, rakamının Mayıs 2014 ayına denk gelen gününde de ülkemiz adına gerçekten KARA bir GÜN olarak tarihe geçti. Soma’da sebebi henüz tam belirlenmeyen bir nedenden ötürü, ülkemizin en büyük kömür madenlerinden birinde yangın çıkması sonucu 301 kişi (resmi rakamlara göre) dumandan zehirlenerek hayatlarını kaybettiler.

Bunların acıları ve acıklı hikayeleri günlerce ülkede diri kaldı. Allah yakınlarına sabır versin ki, EKMEK için yapılan böylesi bir mücadelede insanların yaşamları yitirmesi gerçekten içler parçalayıcı bir durum..

Ülkemiz dört gün boyunca kurtarma (cenazeleri çıkarma) çalışmalarını televizyonlardan canlı canlı izledi.

Her muhabir bir hikaye anlattı Soma’dan ve işçi ailelerinden.

Her canlı çıkan işçi ya maskesini ya da baretini kaybetmemek için çırpınırken, çizmeleriyle bindirildiği ambulansı kirletmemeye çalışan işçinin sözleriyse milyonlarca defa paylaşıldı.

EKMEK için yapılan mücadelenin ne kadar pahalı olduğu böylece anlaşıldı. Ülkemizde emeğin ne kadar ucuz olduğu daha da belirginleşti..

Devam edecek >>

About ramazanbey

Şiir dünyasına uzanan yolda bir yürek savaşçısı
Bu yazı Yazılarım içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s