Öğretmenler Günü Kutlu Olsun mu?

ŞU BİZİM SENDİKA BARONLARI  NE YAPIYORLAR BİR BİLSEM..

İLKİN; ÖĞRETMENLERİN ELBETTE SİYASİ VE BÜROKRATİK BİR ÇOK ÖZGÜRLÜK KISITLAYICI SORUNLARI VAR, BUNUN YANISIRA EKONOMİK BİR SORUNLARI DA YOK MUDUR ACABA?

KARİYER BASAMAKLARI ADI ALTINDA YAPILAN BİR DÜZENLEME İLE SÖZDE BİR MAAŞ ARTIŞI SAĞLANDI. KAFASI KARIŞIK VE TAMAMEN GERİ İTİLEN BİR ÖĞRETMEN TOPLULUĞU VARKEN ÇOK  DAHA KAFA KARIŞTIRMANIN ANLAMI YOK. BEN 23 YILLIK BİR ÖĞRETMEN OLARAK YENİ MEZUN BİR ÖĞRETMEN GİBİ DERS ÇALIŞIP KARİYER BASAMAKLARINI GEÇEMEZSEM MAAŞIMA ARTIŞ YOK DEMEK.. PEKİ BENİM SUÇUM NE?

Suçum öğretmen olmak..

Elbette öğretmenin kendisini yetiştirmesi ve geliştirmesi lazım. Elbette öğretmen; kahvehane ve öğretmenevleri lokallerinde kağıt ve okeyden başka şeylerle uğraşmalı, ancak bunlar öğretmenlerin maaşlarını artırmaya bahane olmamalı. Öğretmenlere insani erdemlerini yaşayacak; kültürel gelişimini sağlayacak zemin hazırlanmalı ondan sonra ondan daha fazlası, daha fazlası istenmelidir. Genç nesil veya eski jenerasyon farkı gözetmeden, öğretmenlik unvanı alan her öğretmenin evine gazete, kitap almasını şart koşarak, hafta sonları eşi ve çocuklarıyla sinemaya gitmeleri, tiyatro veya sanatsal bir etkinliğe girmesi şartıyla güzel bir maaş verilebilir. Okuyan çocuklarına burs temin edilebilir. Öğretmenin refah seviyelerini yükseltmek için daha bir çok bahane bulunabilir..

ŞİMDİ BENİM BİR ÖNERİM VAR:
Eğer sendikacılar olarak bunu dikkate alacaksanız gidin ilgili mercilere söylesinler;
     * Öncelikle bir şart-şurt koymadan, Alicengiz Oyunları oynamadan önce tüm öğretmenlere adam gibi bir maaş artışına gitsinler,
     * Her sömestr tatilinde bir; yaz tatillerinde iki maaş ikramiye vererek öğretmenlerinin yeni eğitim dönemine BORÇLANMADAN-DİNLENEREK hazır hale gelmelerini sağlasınlar..
     * Kat sayı artışı ile emekliliğini bekleyen ama geçim sıkıntısı kaygısıyla ayrılmayan öğretmenlere de emeklilik yolu açıp genç nesillere kadro açsınlar…
ÖYLE BİR YANLIŞLIĞA MARUZ KALIRSAK O ZAMAN CAN-İ GÖNÜLDEN ÖĞRETMENLER GÜNÜMÜZÜ KUTLARIZ.. YOKSA BEN YENİ TANIŞTIĞIM BİRİNE ÖĞRETMENİM DİYEMİYORUM, GELİRİMİN VERDİĞİ SIKINTI HALİYLE ÖĞRETMENİ HER ANLAMDA EZİYOR..

UNUTULMASIN Kİ, TOPLUM MİMARİ OLAN BİZ ÖĞRETMENLERİN KAFALARI RAHAT OLMAZSA YARINLARIMIZIN DAHA BULANIK OLACAĞI MUHAKKAK..

VE YİNE UNUTULMAMALIDIR Kİ BİR MEMLEKETTE EĞİTİM, SAĞLIK VE ADALET KURUMLARI İYİ DEĞİLSE O MEMLEKETTE HUZUR BULMANIZ ZOR OLUR…

SAĞLIKLI, ADİL VE EĞİTİMLİ BİR TOPLUMA KAVUŞMA DİLEĞİYLE; ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZ….

About ramazanbey

Şiir dünyasına uzanan yolda bir yürek savaşçısı
Bu yazı Yazılarım içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s