Kopuk Takvim Yaprakları -1

  Altı yüz ellinci yaprak

  Sahile vuran bir deniz kabuğuyum. Sürünüp duruyorum kumsalda. Deniz ölü gibi durgun. Deniz almış sanki seni benden. Düşman kesildim denize. Güneş tenimi yakıyor insafsızca sen içimi.. Rüzgârlar ürkekçe geziniyor saçlarımda. Saçlarım ellerinden yoksun ya inadına direniyor.

  Sahile vuran bir denizyıldızıyım. Bir el bekliyorum alıp hayata, suya fırlatacak. Bir deniz tutkunu bekliyorum. Lakin yürek sahillerim terkedilmiş, ıssız bir koydayım. Martıların da terkedip gittikleri bir sahil…

  Dalgalara anlatıyorum içimi.. Ben dalgalara açılıyorum. Dalgalar bana açılıyor… Birbirimizi iyi anlıyoruz. O ıssız deniz, ben yalnız adam. Birbirimizi tamamlıyoruz. Ben ve deniz..

  Dalgalar benimle dalga geçiyor. Behey avare adam. Yırtınıp durma öyle.. Kaç yaprak düştü takvimden biliyor musun? Kaç koçan yitip gitti.. Köprülerin altından nice kirli sular akıp gitti.. Her düşen yaprağa ağlama artık. Çırpınma beyhude yere. Her batan güneşe sitem etme. Enginler yuttu, bitirdi o güneşi. Bu sahilden ayrılalı son gemi yıllar oldu. Geri gelir mi sanırsın giden gemiler. Ben de yitirdim senin gibi herşeyimi artık gel otur ağlayıp duralım.. Tek yapacağın şey faydasız dövünmektir biliyorsun. Ama artık bir kum tanesi kadar değmez feryad ü figanın!

Reklamlar

About ramazanbey

Şiir dünyasına uzanan yolda bir yürek savaşçısı
Bu yazı Günlük içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

0 Responses to Kopuk Takvim Yaprakları -1

 1. Zeynep Akkaya dedi ki:

  çok güzel olmuş ramazan bey mükemmel elinize yüreğinize sağlık… Hep sağlıklı olsunlar ki; biz eserlerinizi görebilelim….Şu deniz sahillerini tanıyor gibiyim ne dersi?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s