Nedir, Ne Değildir?

“Nedir, ne değildir” başlığı altında ne yazılır, ne yazılmaz bilmiyorum ama, insanın hayatınıın her aşamasında heran her şeyin olabileceğini hesaplayarak yaşamak, heran bir şey olacakmış gibi tetikte beklemek kadar zor ve sinir bozucu birşey olmasa gerek.. Bu hal üzerine yaşayanların sağlıkları gider ve sürekli bir stres altında kalmak zorunda kalırlar..

İnsan faktoru ile ilerliyorsan, hayat denen yolda, yani insanlarla bir şeyler yapıyorsan heran bir sürprizle karşılabilirsin. Ancak bu sürpriz durum insanın gaflet anını bulabilir ve hayatını tamamen altüst edebilir. O yüzden her türlü kötü sonucu iyi hesaplamalı bir işe başlarken.. Bir işe kalkışmadan önce o işin sonucunu kestirmek lazım gelir. O işlerin hangisinin nasıl bir olumsuz sonuç doğuracağını hesaplayarak hareket ederseniz fazla bir hayal kırıklığı yaşamadan sonuca katlanır veya bertaraf edebilirsiniz..

Sonuçlarını bilerek ve artı eksisiyle hesaplayarak çalışan birinin başarma olasılığı, rastgele ve düşünmeden işe kalkışanınkine göre daha yüksektir. Bu yüzden iyi tartmalı ve gelebilecek olumsuz durumlara göre rahat ve temkinli davranmalıdır. Hal böyleyken iken sonucun soru yumaklarıyla dolanmasına gerek kalmadan, baştan itibaren sizi başarısızlığa götürecek olumsuzkları kendiniz tesbit edebilir ve sonuca dair çözüm bulabilirsiniz..

Reklamlar

About ramazanbey

Şiir dünyasına uzanan yolda bir yürek savaşçısı
Bu yazı Yazılarım içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s