Okuldayım Okuldasın Okulda..

Okullar açıldı.
Ha öğretmenlere açıldı. Öğretmenler 1 temmuzda ayrıldıkları izinlerine 1 eylülde dönerler. Öğrenciler gelene dek seminer çalışmaları yapılıyor, okulu eğitim-öğretime hazırlayıp tam teşekkülü bekliyorlar..

Ben uzun bir aradan sonra ilk kez zamanında okula gidiyorum. Okulun girişi heyecan yapıyor bende. Daha önce altı yıl çalıştığım bir okul olan Yahya Kemal Beyatlı İlköğretim’e dokuz yıl sonra tekrar geliyorum. Yeni idareciler, yeni öğretmenlerle karşılacağım. Sınıflar aynı olsa da yeni öğrenciler çıkacak karşıma. Yeni yüzlerle karşılaşacağım. Yeni veliler tanıyacağım. Yeni yeni yüreklere dokunabileceğim sözcüklerimle.

Okulu baştan sona geziyorum.. Taa on sene, on iki sene önce yaptığım tablolar, birçok çerçeveler yerleri değişse de duruyor. Garip bir şeyler oluyor bana. Okulda değişen çok az şey görüyorum. Yeni sınıfıma iniyorum. Okula yeni gelen öğretmene birinci sınıf verilir genelde. Bu bir gelenektir. Birinci sınıfın manazarasını beğeniyorum. En son görev yaptığım sınıf burasıydı. Pencereden Gebze üzerindeki kir ve sis bulutlarından fırsat olursa adaları görebiliyorsunuz buradan.

About ramazanbey

Şiir dünyasına uzanan yolda bir yürek savaşçısı
Bu yazı Günlük içinde yayınlandı ve , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s