Çanakkale’de Kazanılanları Korumak

Devlet-i Aliyeyi Osmanîye (Yüce Osmanlı Devleti) hasta adam..

Düşman hasta yatan bu aslanların yuvasını dağıtmak için çakallar gibi saldırmaya başlar. Vatan evlatları silahsız bırakılmış, ellerindeki varları alınmıştır. Sevr’de bunu başaran birleşik sömürgecilerin hesap etmedikleri iman güçleri bu emelleri güdenleri bertaraf edecekti.

Büyük bir kuvvetle saldıran düşmanlar sert kayaya tosladıklarını er-geç anlayacaktı. İslam topraklarına elini kolunu sallayarak gireceklerini sananların alaşağı edilmesi olayı düşmana yeni taktikler ve eylemlerde bulunma gereğini hissettirmişti.


Sömürgeci birlikler silah gücüyle yenemediklerini sahip oldukları “tek dişi kalmış canavarları” doğurtarak yeneceklerdi. Bu dişi canavarlar İslam topraklarına fitne olarak yayılacak ve ırkçılık tohumları saçacaktı.. Her yana yayılan bu fitne tohumları Arapları, Sırpları, Bulgarları, Gürcüleri, Macarları ayartmış ve “77 millete” mensup Devlet-i Aliyeyi Osmanîye’yi sallamaya ve yıkıma götürmüştü.

Irkçılık mevhumu olan bu yeni bebek gün geçtikçe büyüyerek koca cihan imparatoru olan Devlet-i Aliyeyi Osmanîye’nin torunlarının da yakasını bırakmamaktadır. Halen günümüzde de süren bu illetin tek devası olarak, Çanakkale’de kazanılanların Anadolu’da kaybedilmemesi için, yegâne macun olan kardeşliğin gereklerini yerine getirmeliyiz. Bunu başarmak Devlet-i Aliyeyi Osmanîye’nin evlatları olarak bize çok zor gelmeyecek kanaatindeyim.

Zira Çanakkale’de kazanılanların korunması zora girebilir, uyuyan medeniyet canavarı yeni fitne evlatları doğurabilir.

About ramazanbey

Şiir dünyasına uzanan yolda bir yürek savaşçısı
Bu yazı Yazılarım içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s