Ey Erenler

Dünya için çok uğraş. Öteden bir beklentin yoksa tüm yükünü yüklen. Kapabildiğin, yüklenebildiğin, taşıyabildiğin kadar ya da yanındakilere taşıtabildiğin kadar kap..

Dünyalıklar burada tatlıdır. Ötede buradakileri kullanan olmaz.

Ötede sen de olmayacaksın ya… Böyle yaşlanmış ve binbir günah ve kahır ile yıpranmış bedenin yerine, dipdiri ve genç bir bedene girecek ruhun… Seni temsilen orada bulunacak bu yeni bedene senin burada takıp takıştırdıkların o süs ve ziynetlerin lazım olmayacağından nen varsa burada kullan.. Ruhuna ve yeni genç bedenine ister sefa, istersen cefa çektirmek şimdi kendi ellerinde.

Ey erenler,

‘Ölüm burnumuzun ucundan daha yakındır’ derler, bilirsin. Her an her şeye gebe bu hayat. Kendini her an sürprizlerle dolu bir ana hazırla bence.

Aman, bu ana hazırlanayım derken de dünyayı tamamen boş bırakma. Zira mühim bir dengedir şu ‘hiç ölmeyecekmiş gibi dünyaya, yarın ölecekmiş gibi ahirete çalış’ prensibi…

Ey erenler,

Ölümlü dünyada iyi yolda yürümek lazım gelir. Para ve pul hırsına, zevk ü safa gafletine kapılmak yanlıştır. Paradan ve puldan öte bir saadet vardır. Zevk ve gaflet içinde olmadan öte başka yerlerde ve bambaşka huzurlar vardır. İyi bilirsin ki para ve pul saadet satın alamaz. Ve yine iyi bilirsin ki yanlış yerde olmakla da güzel şeyler aranılıp bulunmaz.

Gerçek saadeti bulmak için doğru yerde ve doğru olanla beraber olmak lazım. Tasavvuf ehlinin tabiri ile, doğru ‘şeyh’i bulmak lazım. Mayasını batıldan alan doktrinler ve safsatalar gerçek menzile eriştirmez kimseyi… Boşa kürek çekmeye benzer onların ve onlara tabi olanların çabaları.

İpuçlarını iyi izle!.

Saadete giden hakiki yolu ve rehberlik edecek vazgeçilmez ‘şeyh’ini bul ve doğruyu aramaya doğru yerde olmakla başla…

About ramazanbey

Şiir dünyasına uzanan yolda bir yürek savaşçısı
Bu yazı Günlük içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s