Aşk Deryasında Boğulan Şairin Kehaneti

Bir varmış, bir yokmuş muydu zamanın evvelinden önceki zamanlara verilen adda?

Zaman daha insan oğlu için zaman olmamıştı. Akıp gitmiyordu yıllar.. Donmuş kurumuştu adeta yaşam. herkes, herşey büyümeden yaşlanmadan sürüp gidiyordu. Hayat sürüyordu ama zaman durmuştu. An yoktu. Heryeri kaplayan volkanlar söneli çok olmamıştı. Belki de tam sönmeyen de vardı, ama asıl volkan insanoğlunun yüreğinde başladı.

İnsan nesli hızlı türemişti. Baba Adem ve ana Havva’dan doğan insanların da çocukları büyümüş ve hepsi yetişkin birer genç olmuşlardı. Kardeşlerin evlilikleri yasaklanmıştı artık. Kimse, anası ve babası bir olan hiç bir kimse artık evlenemeyecekti. Kardeşler soyu arttırmak için çocuklarını birbiriyle evlendirme kararı almışlardı. Emir buydu en azından..

Bu emre herkes uymuştu. Ancak içlerinden biri vardı ki çılgın biriydi. O kardeşinin güzelliğine vurulmuştu. İlkin bu duygularını içine attı. Kurallar kesindi ve kimse buna karşı çıkamıyordu.

İçindeki duyguları yeterince sakladığı kanaatine varınca düşüncelerini ilkin kardeşlerine açıkladı. Şiddetli bir şekilde karşılık bulunca tırstı. Babası duyunca onu içlerinden kovdular. Tek başına dağlarda yaşamaya başladı.

Artık onu herkes mecnun olarak tanımaya ve çocuklarını onun adını anarak korkutmaya başladılar.. Etrafındaki kuşlarla ve diğer hayvanlarla dost olmuştu. Bazen bir aslanın sırtında ormanda görenler oluyordu. Bazen de dev büyüklüğünde bir kuşun sırtında uçtuğunu yeminle anlatırlardı.

Birgün orman kenarında

Reklamlar

About ramazanbey

Şiir dünyasına uzanan yolda bir yürek savaşçısı
Bu yazı Öykülerim içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s