Bu da bir felsefedir

Hayatın her alanında İNSAN her zaman felsefik değerlerle yaşamaktadır. İşimizde, evimizde, çevrede her zaman birbirimize karşı kullandığımız değişik ağızları birer felsefik tarz olarak yorumlayabiliriz. Farkına varmadan hepimiz felsefe içinde değil miyiz zaten.. Ağzımıza kadar felsefeye batmışısız ama bunun farkında değiliz.

İş yerinde karşılaşmak istemediğimiz müdürümüzü selamlarken takındığımız tavır, birbirimize zoraki bağlılık ve ilişkiler içinde bulunduğumuz mesai arkadaşlarımızla geçinmemiz, müşteri olarak kabul edeceğimiz iş sahamıza giren üçüncü kişilerle olan diyalogumuz hep yapma bir hayat felsefesi değil mi? Kaçımız birbirimizle samimi dostluk ilişkileri içine girebiliyoruz. Kaçımız birbirimizi mesai saatleri dışında ziyaret ediyor ve ortak paydalarımız oluyor. Bu çok az olsa da vardır. Ancak onların dahi birbiriyle ilişki dereceleri, iş yerindeki kural ve kaideler çerçevesinde ise bu da başka bir hayat felsefesidir.

“Bana felsefe taslama” deriz, çok konuşan ve ağız yapanlar için. Dosdoğru, özü ve sözü bir olan bir felsefe tarzı varken, neden hep yamukluğu seçiyoruz onu anlamıyorum.

About ramazanbey

Şiir dünyasına uzanan yolda bir yürek savaşçısı
Bu yazı Genel içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s