Tırmanışa Geçmeden Yorulmak

Bir dağcı düşünün işi dağları, gezilmemiş-görülmemiş yerleri keşfetmek olan birini. İşe başlamak için techizatını kurmuş, hazırlıklarını yapıp yola koyulmuştur. Epey yol da yürümüştür. Ancak dağın eteklerine geldiğinde artık yürüyemiyeceğini belirterek tırmanıştan vazgeçiyordur. Kendisini bekleyen o gizemler artık onu cezbetmiyor, dizlerine biraz daha yüklenip kendini o bilinmeyen, az bilinen dünyaya atıvermiyor.

Çünkü o artık bir yorgun dağcıdır.

Yıllarca emek sarfetmiş, ayakların basmadığı, insanların yanlarından geçmeye korktukları yerlere sabırla ve cesaretle tırmanmış ve insanlığa keşfedilmemiş dünyaların kapısını aralamıştır.

Ama artık o yorgun bir dağcıdır. Tırmanmayı unutmuştur belki de artık. Yeni keşifler, yeni şeyler cezbetmiyordur onu. Yere bırakıp üstüne oturduğu yükünün anlamsızlığını, neden yıllardır bunca çileye katlandığını sorgulayan bir dağcı artık kendini aşmıştır.

Bıkmıştır belki de yıllardır aynı işi yapmakta. Yaptığı işlerden dolayı şakşaklanmak artık ona bir anlam ifade etmiyordur. Bu son işine de eş dostlarının teşvikiyle başlamıştı zaten. Bitirecekti. Yıllardır tattığı mutluluklar, yaşadığı o doyumsuz hazlar ona yeter de arar bile..

Yaşadıkları bir film gibi hızla geçen dağcının dudaklarında tatlı bir gülümsemeyi sert dağ rüzgarları farkedince onu kanatlarına alıp uçurdu.

Arkadaşları onu saatlerce arayıp bulamadılar…

Sırlara karışmış bir erendi artık o.

About ramazanbey

Şiir dünyasına uzanan yolda bir yürek savaşçısı
Bu yazı Günlük içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s